search

Nemokamai atliekami tyrimai dėl ŽIV

Kviečiame nemokamai ir anonimiškai išsitirti dėl ŽIV

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, yra atliekami ŽIV tyrimai. Todėl kviečiame nemokamai ir anonimiškai pasitikrinti dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) mūsų įstaigoje.
ŽIV tyrimų iniciatyvos tikslas – per ŽIV tyrimų plėtojimą paskatinti daugiau žmonių profilaktiškai pasitikrinti dėl ŽIV ir taip sumažinti vėlyvosios ŽIV ligos riziką.

Profilaktiškai pasitikrinti dėl ŽIV naudinga:

1. Kai ŽIV infekcija išaiškinama anksti – netrukus po užsikrėtimo:
• daugiau tikėtina, kad šių žmonių gyvenimas bus artimai normalios trukmės, o sveikata – gera, jei jie laiku pradės gydytis ŽIV ligą,
• tikimasi, kad vartojantys vaistus nuo ŽIV ligos ir pakeitę savo gyvenseną ŽIV liga sergantys asmenys mažiau platins ŽIV infekciją kitiems,
• sveikatos paslaugų išlaidos ŽIV ligos gydymui ir sveikatos priežiūrai bus mažesnės.
2. Kai ŽIV infekcija bus nustatyta pavėluotai:
• galimos įvairios sveikatos komplikacijos bei tikėtina ŽIV užsikrėtusiųjų gyvenimo trukmė bus trumpesnė,
• užsikrėtusieji ŽIV, patys to neįtardami, gali būti užkrėtę savo partnerius, artimuosius.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo, profesoriaus Sauliaus Čaplinsko teigimu, dažni kvėpavimo takų uždegimai, viduriavimai, karščiavimas, prakaitavimas, limfmazgių padidėjimas ir kiti varginantys simptomai gali būti imunodeficito požymiai, dėl ko verta profilaktiškai pasitikrinti dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV).

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai 9 proc. naujų ŽIV infekcijos atvejų nustatyta pavėluotai (vėlyvoje ŽIV ligos stadijoje – AIDS). Europoje šis rodiklis siekia iki 46 procentų, tai reiškia, kad daug žmonių nesitiria dėl ŽIV tol, kol nepasireiškia ŽIV ligos simptomai. Besimptomė ŽIV infekcija gali trukti iki 8 metų. Nežinodami, kad infekuoti ŽIV, tokie žmonės galėjo ar gali perduoti ŽIV infekciją savo partneriams, artimiesiems.

Kreipkitės į 219 kabinetą.

Į viršų