search

Lapkričio 18 d. Europos supratimo apie antibiotikus diena

Lapkričio 18 d. Europos supratimo apie antibiotikus diena

Kasmet lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena šiemet bendradarbiauja su Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbta Pasaulio supratimo apie antibiotikus savaite, kurios šūkis – „Antibiotikai: vartok atsakingai“. Antibiotikai yra labai vertingi vaistai ir jų efektyvumas turi būti išsaugotas.

Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į teisingą antibiotikų vartojimą, įspėti, kad antibiotikai turi būti vartojami tik bakterinėms infekcijoms gydyti ir tik tada, kai juos paskiria gydytojas. Negalima dalintis turimais antibiotikais ir negalima pasilikti paskirtų antibiotikų kitam kartui.

Už antibiotikų veiksmingumo išsaugojimą atsakingi visi. Atsakingai vartojant antibiotikus galima padėti užkirsti kelią atsparių bakterijų vystymuisi ir išsaugoti antibiotikų veiksmingumą, kad juos galėtų vartoti ateities kartos. Todėl labai svarbu žinoti, kada dera vartoti antibiotikus ir kaip juos vartoti atsakingai. Keliose šalyse jau vykdytos sėkmingos visuomenės informavimo kampanijos padėjo sumažinti antibiotikų vartojimą.

Mažinant atsparumą antibiotikams svarbus kiekvieno mūsų vaidmuo:

• Pacientai

ü  Vartodami antibiotikus vadovaukitės gydytojo nurodymais.

ü  Kai įmanoma, saugokitės nuo infekcijos tinkamai pasiskiepydami.

ü  Reguliariai plaukite rankas, nepamirškite tai išmokyti bei kaskart priminti ir savo vaikams, pavyzdžiui, nusičiaudėję ar nusikosėję, prieš liesdami kitus žmones ar daiktus.

ü  Visada vartokite antibiotikus tik gydytojui skyrus, nevartokite „likučių” ar be recepto pirktų antibiotikų.

ü  Paklauskite vaistininko, kur pašalinti likusius vaistus. 

 

Anketą apie antibiotikų vartojimą galite rasti adresu: http://apklausa.lt/f/ivertink-savo-zinias-apie-antibiotiku-vartojima-sc8taer/answers/new.fullpage

Atsisiųsti priedus:
Į viršų