search

Draustumas įsigalios tik pilnai sumokėjus PSD įmoką

Draustumas įsigalios tik pilnai sumokėjus PSD įmoką

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šių metų spalio 1 d. didėjant minimaliai mėnesinei algai (MMA) didėja ir fiksuotoji privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmoka iki 93 litų. Tai reiškia, kad šiems žmonėms draustumas įsigalios tik pilnai sumokėjus nustatyto dydžio įmoką. Tuomet jie galės gauti ir reikiamas paslaugas gydymo įstaigose, kurias apmoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
VLK atkreipia dėmesį į tai, kad iki spalio mėnesio reikėjo mokėti fiksuotą 90 litų, o nuo spalio – 93 litų PSD įmoką. Todėl jei draudžiamieji iki spalio 1 d., pagal seną tvarką, sumokėjo 90 litų dydžio PSD įmokas į priekį (už ateinančius laikotarpius), jiems draustumas galioja, jis nenutrūks ir prireikus bus galima gauti reikiamas paslaugas gydymo įstaigoje. Šiuo atveju draustumo laikotarpis nebus perskaičiuojamas. Tik labai svarbu žinoti, kad kitais metais, t. y., 2015 m., kuomet ateis laikas tradiciškai deklaruoti pajamas, reikės primokėti susidariusį skirtumą, kuris buvo nesumokėtas, mokant minėtas įmokas už šių metų spalio–gruodžio mėnesius.
Tuo tarpu visiems PSD įmokas mokantiems nuo spalio 1 d. svarbu žinoti, kad PSD įmoka yra šiek tiek didesnė. Taigi jei iš įpročio bus sumokėta ne 93 litai, o 90 litų, žmogui draustumas nustos galioti po mėnesio. Tokiu atveju jis įsigalios tik tada, kai bus sumokėta visa privaloma PSD įmokos suma. Geriausia tai padaryti mokant PSD įmoką už ateinantį laikotarpį. Kitaip tariant, jei nutiktų taip, kad būtų sumokėta tik dalis PSD įmokos, po mėnesio, t.y. lapkritį, gali kilti keblumų gydymo įstaigoje, nes tokiu atveju suteiktos paslaugos negalėtų būti apmokamos PSDF lėšomis.
Svarbu žinoti ir tai, jei PSD įmoka buvo sumokėta spalio 1–2 dienomis, draustumas žmogui nenutrūksta, jis galioja dar visą mėnesį, todėl visą spalį už gydymo įstaigose suteiktas paslaugas bus apmokėta PSDF lėšomis. Dėl to nereikia nerimauti. Tačiau tokiu atveju mokant įmoką už lapkritį, reikėtų sumokėti pilną PSD įmoką ir susidariusią neprimokėtą sumą už ankstesnį mėnesį. Kitaip tariant, draustumas nutrūktų tik lapkritį, jei būtų ir toliau mokama ne visa nustatyto dydžio PSD įmoka.
VLK primena, kad PSD įmokos dydis yra įtvirtintas teisės aktais, jis ir toliau lieka nepakitęs – 9 proc. nuo MMA. Jas mokėti galima įprasta tvarka banke, per elektroninę bankininkystę.

Be to, visi norintieji savo draustumą gali pasitikrinti VLK interneto svetainės www.vlk.lt skyrelyje „Ar esate draustas".

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
El. paštas This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba ligonių kasų informacijos
telefono numeriu 8 700 88888.

Valstybinės ligonių kasos informacija

Į viršų